Ogłoszenie

Powiat Kielecki zapreasza wszystkie uprawnione podmioty do udziału w programie "Program Wyrównywania Różnic Między Regionami III 2018 rok", obszar - "B,C,D,E,G".

Wniosek dla Projektodawcy na 2018 rok

WNIOSEK o dofinansowanie ze środków PFRON projektów w ramach obszaru B, C, D, F, G „Programu wyrównywania różnic między regionami III"

Dofinansowanie sportu, kultury, rekreacji i turystyki osób niepełnosprawnych

 Wsparcie udzielane jest  organizacjom  pozarządowym zrzeszającym osoby niepełnosprawne z Powiatu Kieleckiego, poprzez dofinansowanie do sportu, kultury, turystyki i  rekreacji. Oto kilka przykładów zadań jakie mogą być dofinansowane np.: wycieczki, konferencje, imprezy rozrywkowe i kulturalne, wyjścia do teatru, bilety wstępu  na basen, itp. 

Dofinansowanie uczestnictwa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych

Turnusy rehabilitacyjne są aktywną formą rehabilitacji połączoną z elementami wypoczynku, mającą na celu ogólną poprawę sprawności, wyrobienie zaradności oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań osób niepełnosprawnych.

Likwidacja barier technicznych.

Do barier technicznych należą wszelkiego rodzaju utrudnienia zakłócające funkcjonowanie osoby niepełnosprawnej w najbliższym otoczeniu.

Przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze

Do sprzętu ortopedycznego i środków pomocniczych dofinansowywanych przez PCPR należą m.in. wózki inwalidzkie, kule, laski, balkoniki, protezy kończyn górnych i dolnych, aparaty słuchowe, gorsety, obuwie ortopedyczne, pieluchomajtki, cewniki, soczewki.

Dofinansowanie kosztów tworzenia i działania warsztatów terapii zajęciowej.

Warsztat jest wyodrębnioną organizacyjnie i finansowo placówką, która stwarza osobom niepełnosprawnym niezdolnym do podjęcia pracy, możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej. 

Dofinansowanie usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika dla osób niepełnosprawnych.

O dofinansowanie na usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza – przewodnika może ubiegać się osoba niepełnosprawna, jeżeli usługa umożliwi lub w znacznym stopniu ułatwi osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych, codziennych czynności lub kontaktów z otoczeniem, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności – dotyczy osób głuchoniemych i głuchoniewidomych.

Likwidacja barier w komunikowaniu się.

Do barier w komunikowaniu się zaliczane są wszelkie ograniczenia uniemożliwiające lub utrudniające osobie niepełnosprawnej swobodne porozumiewanie się i przekazywanie informacji.