POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE
w Kielcach

Strona Archiwalna BIP

aktualna strona BIP Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach
(od dnia 01.09.2021 r) to:

www.pcprkielce.bip.gov.pl  

 

 

 

 

 


Wydawca treści

Wyniki ewaluacji pilotażowego programu Aktywny samorząd 2017

 

                                        Wyniki ewaluacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd" 2017.

Ewaluacja przeprowadzona przez Referat ds. rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych

 

Kielce 2019 r.

W 2011 roku Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Prezes Zarządu Związków Powiatów Polskich podpisali Porozumienie dotyczące współpracy w zakresie wspólnych działań samorządów powiatowych na rzecz realizacji karty praw osób niepełnosprawnych i ich integracji społecznej. Założeniem współpracy było wzmocnienie  i usprawnienie współpracy z samorządami powiatowymi oraz wsparcie samorządów w podejmowanych przez nie działaniach na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w społeczności lokalnej. Działania przewidziane w programie uzupełnią plany w Powiatowym programie działań ma rzecz osób niepełnosprawnych.

Dnia 11 czerwca 2012 r. Powiat Kielecki podpisał porozumienie z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na mocy którego przystąpił do realizacji pilotażowego programu „Aktywny samorząd". 

Realizacją programu tj. naborem oraz weryfikacją formalną i merytoryczną wniosków, podejmowaniem decyzji o przyznaniu bądź odmowie przyznania wnioskowanej pomocy, obsługą administracyjno – finansową zawartych umów, monitorowaniem prawidłowości wykorzystania środków PFRON i realizacji celów programu przez beneficjentów pomocy, sprawozdawczością z realizacji programu na potrzeby PFRON oraz promocją i ewaluacją programu zajmuje się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

W 2018 roku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach rozesłało 47 ankiet ewaluacyjnych skierowanych do beneficjentów którzy otrzymali dofinansowanie w roku 2017. W okresie od września do grudnia 2018 roku do PCPR wpłynęło 39 wypełnionych ankiet. Odpowiedziało 83% ankietowanych. Celem ankiety było uzyskanie informacji w jakim stopniu program pomógł beneficjentom zmniejszyć bariery ograniczające życie społeczne, zawodowe oraz umożliwić dostęp do edukacji. 

Celem głównym, jaki miał być osiągnięty w wyniku realizacji pilotażowego programu „Aktywny Samorząd" 2017, było wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.


Autor:  Bernadeta Podgórska Osoba publikująca: Bernadeta Podgórska
Data publikacji:  28 luty 2019 13:24 Data utworzenia:  28 luty 2019 13:20
Data ostatniej modyfikacji:  12 marzec 2019 15:12 Wersja:  1.2